АТ "Видавництво"Київська правда"

Код за ЄДРПОУ: 05905674
Телефон: 044 443-01-05
e-mail: kievpravda@nbi.com.ua
Юридична адреса: 04136, м. Київ, вулиця Виговського Івана, 13
 
Дата розміщення: 27.04.2016

Річний звіт за 2016 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Приватне акцiонерне товариство "Видавництво "Київська правда" корпоративне пiдприємство Державної акцiонерної компанiї "Українське видавничо-полiграфiчне об'єднання" утворено вiдповiдно до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 листопада 1998 року № 1870 "Про забеспечення дiяльностi Державної акцiонерної компанiї "Українське видавничо-полiграфiчне об'єднання" шляхом перетворення Державного пiдприємства видавництво "Київська правда" у вiдкрите акцiонерне товариство в порядку, передбаченому Указом Президента України вiд 15 червня 1993 року № 210/93 "Про корпоратизацiю пiдприємств" (iз змiнами i доповненнями), Закону України "Про господарськi товариства" вiд 19 вересня 1991 року " 1576-ХII (iз змiнами i доповненнями), приведено у вiдповiднiсть до вимог Закону України "Про управлiння об'єктами державної власностi" вiд 21 вересня 2006 року № 185-V, Закону України "Про холдинговi компанiї в Українi" вiд 15 березня 2006 року № 3528-IV,Закону України "Про акцiонернi товариства" вiд 17 вересня 2008 року № 514-VI та iнших нормативно-правових актiв, регламентуючих корпоративнi правовiдносини.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Пiдприємство вiдособлiно, дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представницв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв не має.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Розкривається iнформацiя за звiтний перiод стосовно середньооблiкової чисельностii штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) 10, середньої численостi позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) 1, численостi працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) 2. Фонд оплати працi збiльшився на 164,0 тис.грн. Кадрова програма емiтента спрямована на оптимiзацiю чисельностi працiвникiв та забеспечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам емiтента.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Публiчне акцiонерне товариство "Державна акцiонерна компанiя"Українське видавничо-полiграфiчне об'єднання". 03057, м. Київ, вул. Довженко, 3.
Основна функцiя об'єднання - управлiння корпоративними правами Держави. Акцiї товариства внесенi до статутного фонду ДАК "Укрвидавполiграфiя". Участь у об'єднаннi безстрокова.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Пiдприємство не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї не поступали.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облiк ведеться вiдповiдно до вимог Закону України вiд 16.07.1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi", Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку. Облiкова полiтика на видавництвi затверджена наказом №29 вiд 27.12.2013 року, згiдно якого : - до основних фондiв вiдносяться матерiальнi активи видавництва, термiн використання яких перевищує один рiк i вартiсть яких понад 2500 грн,а з 01.09.2015 року перевищує 6000 гривень (без податку на додану вартiсть); - амортизацiя основних засобiв (за винятком МНМА) здiйснюється за допомогою прямолiнейного методу; - первiсна вартiсть запасiв формується з урахуванням п. 9-13 П(С)БО 9 та транспортно-заготiвельних витрат,пов'язаних з придбанням запасiв; - вiдпуск запасiв у виробництво здiйснюється за методом FIFO; - облiк та оцiнка вартостi фiнансових iнвестицiй здiйснюється згiдно вимог П(С)БО 12.

Предметом дiяльностi товариства є: Витяг з Єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України вiiд 02.03.16. Види дiяльностi за КВЕД: 68.20- Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна; 42.99- Будiвництво iнших споруд,н.в.iу; 46.90-Неспецiалiзована оптова торгiвля; 77.39- Надання в оренду iнших машин, устаткування та товарiв, н.в.i.у; 46.49-Оптова торгiвля iншими товарами господарського призначення; 18.12- Друкування iншої продукцiї.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; За останнi п'ять рокiв : - списано 212 одиниць обладнання залишковою вартiстю 1344 тис.грн. Дане обладнання не вiдповiдає технiчним та експлуатацiйним вимогам, не пiдлягає ремонту, морально та фiзично застарiло- придбане, з метою ефективного використання дiючих виробничих площ виведено з експлуатацiї. Ремонт примiщень здiйснювався за рахунок власних коштiв. з метою технiчного оновлення та комп'ютарiзацiї виробничих та управлiнських процесiв було придбано оргтехнiка у кiлькостi 7 одиниць на суму 36,6 тис.грн.Оргтехнiка придбана за рахунок власних коштiв.; - побудовано спортмайданчики вартiстю 152,3 тис.грн. для подальшої здачi в оренду, з метою отримання доходу.Будiвництво здiйснювалось за рахунок власних коштiв; - кондицiонер у кiлькостi 2 штуки на суму 9,8 тис.грн.; - оргтехнiка (ноутбук та компьютер) на суму 9,7 тис.грн.; - електромагнiтний замок на суму 3,7 тис.грн, 10,9 тис. грн - шлагбаум, 37,6 тис. грн.- турникет
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiлiйованими особами не здiйснювались.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Балансова вартiсть станом на 31.12.2016 року по кожнiй групi основних засобiв становить:
(тис. грн.)
№ п/п Група основних засобiв Первiсна Знос Залишкова
1. Будiвлi, споруди та передавальнi пристрої 13834 5444 8390
2. Машини та обладнання 2897 2705 192
3. Транспортнi засоби 241 203 38
4. Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 71 69 2
5. Багаторiчнi насадження 14 10 4
6. Iншi основнi засоби 167 130 37
7. Iншi необоротнi матерiальнi активи 41 41 0
8. Iнвестицiйна нерухомiсть 9615 3746 5869

Всього: 26880 12348 14532


Станом на 31.12.2016 року основнi засоби, щодо яких iснують передбаченнi чинним законодавством обмеження права власностi – вiдсутнi.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Значних правочинiв емiтента щодо основних засобiв не було. Мiсцезнаходження основних засобiв - на митнiй Територiї України. Екологiчнi питання,не позначаються на використаннi активiв пiдприємства.Планiв капiтального будiвництва,розширення або удосконалення основних засобiв емiтента немає.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На пiдприємствi необхiдно i надалi обновляти обладнання, забезпечувати пiдвищення квалiфiкацiї службового персоналу, використовувати новiтнi матерiали та технологiї.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Протягом звiтного перiоду видавництвом виплати штрафних санкцiй i компенсацiй за порушення законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Пiдриємство працює над збiльшенням прибуткiв вiд реалiзацiї послуг, впроваджує полiтику фiнансування дiяльностi в напрямку iнвестування в новiтнє обладнання та вiдповiднi технологiї. Товариство постiйно виплачує заробiтну плату згiдно Закону України "Про оплату працi". Не має заборгованостi по податкам та iншим платежам передбаченим законодавством. Товариство має задовiльну фiнансову стiйкiсть.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Всi договори були виконанi
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Стратегiя подальшої дiяльностi видавництва направлена на вдосконавлення технiчного оснащення пiдприємства, оптимiзацiю кiлькостi робочих мiсць,полiпшення умов працi,технiчне переозброєння виробництва,збiльшення конкурентоспроможнiсть з метою полiпшення фiнансового стану товариства.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiдження та розробки не ведуться. Планiв щодо проведення немає. В звiтному перiодi кошти на дослiдження та розробки не витрачалися.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Протягом звiтного перiоду судових справ за участю товариства не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Угод з торговцями та юридичними особами уповноваженими емiтентом купувати (продавати) цiннi папери, виплачувати доходи по цiнним паперам не укладались.